COLGATE Extra Soft Четка за заби за деца од 2-5 години

colgate Extra Soft toothbrush 2-5 years cetka za zabi za deca
COLGATE Extra Soft Четка за заби за деца од 2-5 години
59,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041727C
favorite_border

Опис на производот

Четка за заби со влакненца со нерамномерна висина, за чистење на мали и големи запчиња. Специјално развиена со повисоки врвови за да се достигнат и задните заби. Место за палецот за поголема контрола на држењето.

Да не се џвака, само за миење заби. Стоматолозите препорачуваат замена на вашата четка за заби најмалку на секои 3 месеци.

Деца под 4 години треба да користат мала количина паста за заби и треба да бидат надгледувани од возрасно лице за да се минимизира голтањето.

♦Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 четка

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се