COLGATE Triple Action Паста за заби со тројно дејство, 75 мл

colgate toothpaste tripal action 75 ml pasta za zabi so trojno dejstvo
COLGATE Triple Action Паста за заби со тројно дејство, 75 мл
47,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054911C
favorite_border

Опис на производот

Пастата за заби Colgate Triple Action има тројно дејство: заштита од кариес, белеење на забите и свеж здив - сите во една паста за заби која може да ја користи целото семејство.

  • Со ментол
  • Со натриум монофлуорофосфат

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Calcium Carbonate, Aqua, Sorbitol, Sodium Lauryl Sulfate, Hydrated Silica, Sodium Monofluorophosphate, Aroma, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Carbonate, Benzyl Alcohol, Sodium Saccharin, Sodium Bicarbonate, Eugenol.

Употреба: Возрасни и деца, но за децата под 6 години се препорачува да се користи количина на паста со големина на грашок со надзор на постари лица за да се намали голтањето на пастата. Децата мора да плукнат и да ја исплакнат устата по миењето.

Ако користите додатоци на флуор, консултирајте се со стоматолог или лекар/педијатар

Не ја голтајте пастата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се