CONVATEC Гранугел, 15 г

CONVATEC Гранугел, 15 г
220,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029137C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

GranuGel® хидроколидниот гел дополнува или апсорбира влага во раната.

  • Својства:

Во зависност од состојбата на раната и степенот на секреција, GranuGel® донира или апсорбира влага и на тој начин делува на раната за да обезбеди оптимално опкружување за чистење на мртвите клетки и епителизација.

  • Индикации:

За чистење на рани со некроза и фибрински наслаги: за површински и длабоки рани.

  • Примена:

Раната се чисти со солена вода и се суши околната кожа. GranuGel® се нанесува директно на раната до нивото на околната кожа. Покриено е со соодветна обвивка (Granuflex®, Aquacel® Foam).

GranuGel® може да остане на рани со некроза и фибрински наслаги до 3 дена и може да остане на чисто гранулирачко ткиво најмногу до 7 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се