COREGA Таблети за чистење протези, 136 парчиња

COREGA tabs bio formel 4 in 1 136 tablets tableti za protezi
COREGA Таблети за чистење протези, 136 парчиња
999,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036078C
favorite_border

Опис на производот

Таблети Corega наменети за чистење на тотални или парцијални протези. 
Био формула.

Целосна заштита

  • Свежо - уништува 99.9% од халитозата (лош здив) предизвикана од бактерии и габички
  • Темелно - хигиенско длабинско чистење
  • Чисто - помага во отстранување на забниот камен

Пакување: 136 таблети 

Содржина

Начин на употреба:

  • Една таблета ставете во чаша со топла вода (не врела) за да се потопи во течност целата протеза
  • По 15 минути, исчеткајте ја протезата со мека четка за заби
  • Темелно исплакнете ја протезата со вода

Хигиената на протезата е важен составен дел за одржување на оралното здравје.

Внимание: Не ги ставајте во уста таблетите или растворот за чистење. Не го пијте растворот и не го користете како вода за плакнење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се