CORINE de FARME Baby BIO Organic Органски мицеларен шампон, 500 мл

CORINE de FARME Baby BIO Organic Органски мицеларен шампон, 500 мл
406,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046371C
favorite_border

Опис на производот

  • Со органски листови од маслинка
  • Не содржи мириси
  • Дерматолошки и педијатриски тестирано
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Хипоалергено
  • Ecocert одобрена формула

Нежно ја чисти деликатната бебешка коса уште од самото раѓање. Неговата формула, збогатена со органски екстракт од листови од маслинка со заштитни својства, го одржува биолошкиот баланс на нежниот скалп и ја прави косата чиста и мека.

Не ги иритира очите.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, коко-глукозид, натриум кокоамфоацетат, лимонска киселина, ксантан гума, натриум хлорид, натриум лаурил гликоза карбоксилат, лаурил глукозид, натриум бензоат, хидролизиран протеин од пченица, карагенан, калиум сорбат, натриум цитрат, екстракт од алое вера*, сорбинска киселина, екстракт од лист од маслинка*.

*состојки од органско производство
97% вкупно е од природно потекло.
10% од вкупните состојки се од органско производство.

Употреба: направете сапуница и измијте ја косата, па темелно исплакнете.
Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.
Да не се користи на иритирана и оштетена кожа.
Да се чува на места недостапни за деца.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се