CORINE de FARME Baby Гел за коса и тело со органски невен, 500 мл

CORINE de FARME Baby Гел за коса и тело со органски невен, 500 мл
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023661C
favorite_border

Опис на производот

  • Со органски невен
  • За чувствителна кожа
  • 100% од природно потекло
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, алкохол и сапун
  • Не содржи сулфати
  • Дерматолошки и педијатриски тестирано
  • Хипоалергенски

Гелот  за туширање е специјално развиен за нежно чистење на чувствителната бебешка кожа и коса. Збогатен со екстракт од невен познат по своите својства за смирување и омекнување на кожата и навлажнувачки агенси, оваа формула без сапун ја прави кожата мека и миризлива. Не ги иритира очите.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, кокамидопропил бетаин, натриум лауроил саркозинат, децил глукозид, парфем, натриум хлорид, лимонска киселина, ПЕГ-150 пентаеритритил тетрастеарат, стирен/акрилат кополимер, натриум бензоат, ПЕГ-6 каприлик/каприк глицериди, поликватерниум-10, калиум сорбат, екстракт од цвет од невен, натриум хидроксид.

Состојки од природно потекло строго одбрани благодарение на нивните придобивки за кожата. Формула прилагодена на чувствителната бебешка кожа уште од самото раѓање.

Не содржи сулфати, парабен, феноксиетанол, алкохол, сапун, хипоалергенски.

Употреба: навлажнете ја кожата на бебето, нанесете од гелот и направете сапуница. Измијте ја кожата и косата на бебето и темелно исплакнете. Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода. Не се употребува на воспалена или оштетена кожа.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се