CORINE de FARME Baby Хидратантен лосион за бебе со органски невен 250 мл

Corine De Farme Baby Lotion Moisturising Lait de toilette
CORINE de FARME Baby Хидратантен лосион за бебе со органски невен 250 мл
238,00 ден.
214,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023667C
favorite_border

Опис на производот

  • 96% од природно потекло
  • За чувствителна кожа
  • Ја прави кожата мека, хидрирана и лсно миризлива
  • Погодно и за чистење на лице.
  • Дерматолошки и педијатриски тестирано
  • Хипоалергенски

Хидратантниот лосион за бебиња е специјално развиен да ја чисти и штити чувствителната кожа на бебето од самото раѓање. Збогатен со екстракт од невен познат по своите својства за ублажување.

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: вода, глицерин, изопропил палмитат, каприлик/каприк триглицерид, цетеарил алкохол, глицерил стеарат, ПЕГ-100 стеарат, сорбитан каприлат, карбомер, парфем, пропанедиол, бензоева киселина, натриум хидроксид, динатриум ЕДТА, екстракт од цвет од невен, лимонска киселина.

Употреба: ставете од лосионот на памучна вата и нежно исчистете ја кожата. Не се плакне.

Мерки на претпазливост: Не се употребува на воспалена или оштетена кожа.

После првото отворање да се користи до 6 месеци.

Да се чува на места недостапни за деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

CORINE de FARME Baby Lotion Locion hidratues për foshnje me kalendulë
96% origjinë natyrore

Për lëkurë të ndjeshme

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
Formuluar nën kontroll farmaceutik
Hipoalergjike

Locioni hidratues për bebe është i krijuar posaçërisht për të pastruar dhe mbrojtur lëkurën e ndjeshme të foshnjës të sapolindur. I pasuruar me ekstrakt kalendule të njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse, e lë lëkurën të butë, të hidratuar dhe me aromë të lehtë. Përdorimi: vendoseni locionin në tampon pambuku dhe pastroni lëkurën butësisht. Mos e shpëlani. I përshtatshëm edhe për pastrimin e fytyrës.

Masat paraprake: Të mos përdoret në lëkurë të përflakur ose të dëmtuar. 

Përbërësit: ujë, glicerinë, palmitat izopropil, triglicerid kaprilik/kaprik, alkool cetearil, stearat gliceril, stearat PEG-100, kaprilat sorbitan, karbomer, parfum, propanediol, acid benzoik, hidroksid natriumi, disodium EDTA, ekstrakt i lules së kalendulës, acid citrik.

Të ruhet në vend të paarritshëm për fëmijët. Pas hapjes së parë, përdoret deri në 6 muaj. Numri i serisë dhe data e skadencës të shënuara në paketim.

Paketimi: 250 ml.