CORINE DE FARME Baby Шампон со органски невен 250 мл

CORINE DE FARME Baby Шампон со органски невен 250 мл
204,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023669C
favorite_border

Опис на производот

  • Шампон со органски невен
  • Многу нежно ја чисти деликатната коса на новороденчињата од самото раѓање
  • Го штити скалопот на новороденчињата од самото раѓање
  • Нежен шампон е идеален за секојдневно чистење на деликатната бебешка коса

Формулата, збогатена со екстракт од невен, познат по своите својства за смирување и омекнување, не го иритира и го штити чувствителниот бебешки скалп.

Косата на бебето е мазна, мека и лесно миризлива.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, кокамидопропил бетаин, натриум лауроил саркосинат, децил глукозид, парфем, натриум хлорид, лимонска киселина, ПЕГ-150 пентаеритритил тетрастеарат, натриум бензоат, ПЕГ-6 каприлик/каприк глицериди, поликватерниум-10, калиум сорбат, екстракт од цвет од невен, натриум хидроксид.

Состојки од природно потекло строго одбрани благодарение на нивните придобивки за кожата.Формула прилагодена на чувствителната бебешка кожа уште од самото раѓање.

Не содржи: сулфати, парабен, феноксиетанол, алкохол, сапун.

Употреба: нанесете од шампонот на влажна коса и направете сапуница. Измасирајте го скалпот, исплакнете и внимателно исушете.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода. Не се употребува на воспалена или оштетена кожа.

Да се чува на места недостапни за деца.

После првото отворање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се