CORINE de FARME BIO Organic Органски гел за интимна хигиена, 250 мл

Corine De Farme Organic Sensitive Gel Lavant Imtime gel za intimna higiena
CORINE de FARME BIO Organic Органски гел за интимна хигиена, 250 мл
340,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046376C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски гел за интимна нега
  • Со екстракт од цвет од лен
  • Не содржи сулфати и мириси
  • Дерматолошки тестирано
  • Формулирано под фармаколошка и гинеколошка контрола
  • Хипоалергено
  • Ecocert одобрена формула

Овој гел за интимна нега е специјално дизајниран за нежно чистење на интимната област. Збогатен со екстракт од цвет од лен, познат по своите смирувачки својства и млечна киселина која помага во одржување на балансот на интимната област.

Формула која не содржи мириси, за оптимална толеранција и комфор секој ден.

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: вода, лаурил глукозид, глицерин, натриум кокоил глутамат, натриум кокоамфоацетат, лимонска киселина, кокамидопропил бетаин, кокоглукозид,млечна киселина, натриум хлорид, натриум бензоат, калиум сорбат, екстракт од алое вера*, екстракт од цвет од лен.
*состојки од органско производство

98% вкупно е од природно потекло
10% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: Само за надворешна употреба. Темелно исплакнете.
Мерки на претпазливост: Да не се користи на оштетена и иритирана кожа.
После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се