CORINE de FARME Disney Frozen Гел за туширање за тело и коса, 300 мл

corine-de-farme-frozen-shower-gel-2-in-1-300ml gel za tusiranje 2 vo 1
CORINE de FARME Disney Frozen Гел за туширање за тело и коса, 300 мл
230,00 ден.
195,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053028C
favorite_border

Опис на производот

  • Екстра нежен гел за туширање за тело и коса
  • Со арома на јагода
  • За чувствителна кожа
  • 95% од состојките се од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано
  • Формулирано под фармацевтска контрола

Овој екстра нежен гел за туширање е специјално дизајниран за чувствителна кожа и коса на Вашето дете.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, коко-бетаин, натриум хлорид, глицерин, парфем, натриум бензоат, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум хидроксид.

Не содржи парабен, феноксиетанол и бои.

Употреба: направете сапуница, измијте и исплакнете темелно. Не ги пече очите.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со чиста вода.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се