CORINE de FARME Disney Frozen Спреј за полесно расчешлување на косата, 150 мл

CORINE de FARME Disney Frozen Спреј за полесно расчешлување на косата, 150 мл
256,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037566C
favorite_border

Опис на производот

Спреј за полесно расчешлување на косата

  • Со арома на малина
  • Не содржи парабен
  • Дерматолошки тестирано

Спрејот за полесно расчешлување на косата со арома на малина ја прави косата мазна и свиленкаста. Чешлањето сега станува вистинско задоволство.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, пропилен гликол, ПЕГ/ППГ-14/4 диметикон, пантенол, натриум бензоат, калиум сорбат, цетримониум хлорид, парфем, лимонска киселина, натриум хидроксид, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроцинамат, CI 42090, CI 17200.

Употреба: нанесете на сува или влажна коса.

Мерки на претпазливост: да се избегнува контакт со очи. Не се употребува на иритиран и оштетен скалп.

Не е погоден за деца под 3 години.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се