CORINE de FARME Disney Princess Шампон 250 мл

CORINE de FARME Disney Princess Шампон 250 мл
156,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023684C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Шампон за полесно расчешлување на косата
  • За нормална коса
  • За чувствителна кожа
  • 95% состојки од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Специјално формулиран за нежно чистење на косата на Вашето дете
  • Неговата формула ја прави косата мека и лесна за чешлање.
  • Погодно за чувствителна кожа

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, коко-бетаин, натриум хлорид, глицерин, парфем, поликватерниум-22, натриум бензоат, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум хидроксид.

После првото отворање да се користи до 6 месеци.

Употреба: нанесете од шампонот, измијте и потоа темелно исплакнете. Не ги пече очите.

Мерки на претпазливост: во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со чиста вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се