CORINE de FARME Disney Princess Спреј за полесно расчешлување на косата 150 мл

CORINE de FARME Disney Princess Спреј за полесно расчешлување на косата 150 мл
199,00 ден.
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023679C
favorite_border

Опис на производот

  • Спреј за полесно расчешлување на косата
  • Со арома на калинка
  • Не содржи парабен и бои
  • Дерматолошки тестирано
  • Хипоалергенски

Спрејот за полесно расчешлување на косата со арома на калинка и провитамин Б5 ја прави косата мазна и свиленкаста. Чешлањето сега станува вистинско задоволство.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, пропилен гликол, ПЕГ/ППГ-14/4 диметикон, пантенол, натриум бензоат, калиум сорбат, цетримониум хлорид, парфем, лимонска киселина, натриум хидроксид, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроцинамат, CI 17200.

Употреба: нанесете на сува или влажна коса, а потоа исчешлајте.

Не се плакне.
Мерки на претпазливост: Не се употребува на лицето.
Не се употребува на иритиран и оштетен скалп.
Не е погоден за деца под 3 години.
После првото отворање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се