CORINE de FARME Disney Spider-Man 2 во 1 Гел за коса и тело 250 мл

CORINE de FARME Disney Spider-Man 2 во 1 Гел за коса и тело 250 мл
156,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023686C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Гел за коса и тело
  • Со арома на кајсија
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирано
  • Хипоалергенски

Гел за коса и тело без сапун е специјално формулиран за нежно чистење на косата и кожата на вашето дете. Кожата е мека, а косата е мазна и лесна за чешлање.
Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, ПЕГ-7 глицерил кокоат, глицерин, парфем, ПЕГ-200 хидрогенизиран глицерил палмат, натриум бензоат, поликватерниум-10, лимонска киселина, калиум сорбат, пантенол, натриум хидроксид.

Не содржи: парабен, феноксиетанол и бои.

Употреба: направете сапуница, измијте и исплакнете внимателно. Не ги пече очите.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со чиста вода.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се