CORINE de FARME Дневен крем за лице со алое вера, 50 мл

CORINE DE FARME Day Cream with Aloe Vera extract 50 ml krem za lice so aloe vera
CORINE de FARME Дневен крем за лице со алое вера, 50 мл
307,00 ден.
261,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055207C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Дневен крем за потхранување на кожата на лицето, со екстракт од алое вера*. Овој дневен крем за лице ја храни, хидрира и омекнува кожата, спречувајќи чувство на затегнатост. Со екстракт од алое вера, овој крем обезбедува комфор, мекост и мазност на кожата на лицето. Неговата кремаста текстура се топи. По употреба кожата е подготвена за нанесување шминка.

  • За сите типови на кожа, дури и чувствителна
  • Со 99% состојки од природно потекло
  • Брзо се апсорбира
  • Не остава масен и леплив слој
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 50 мл

Алое Вера

Алое верата е мултифункционално растение кое се користи уште од античко време. Има многу својства: хидратантното, антиоксидантно, прочистувачко, смирувачко, па дури и дејство за обновување и осветлување на кожата.

Содржина

Состав: вода, каприлик/каприк триглицериди, глицерин, полиглицерил-3 дистеарат, сорбитан каприлат, карбомер, глицерил стеарат цитрат, парфем, пропанедиол, бензоева киселина, натриум хидроксид, сок во прав од лист на алое вера. 

После првото отварање да се користи до 12 месеци. 

Употреба: Како крем, нанесете на кожата на лицето, вратот и деколтето. Како маска, нанесете дебел слој, оставете го да делува 5 минути и остатокот исчистете го со памучна вата.

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи. Да не се користи на иритирана или оштетена кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се