CORINE de FARME Физиолошки раствор за нос и очи, 30 монодози

CORINE de FARME Физиолошки раствор за нос и очи, 30 монодози
305,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023672C
favorite_border

Опис на производот

Физиолошкиот раствор се препорачува за измивање на носните шуплини и секојдневно плакнење на очите, за чистење на очите и носот кај доенчиња, деца и возрасни.

Пакување: 30 монодози по 5 мл.

Содржина

Состав: Натриум Хлорид 0,9 г, прочистена вода gsp 100 мл.

Начин на употреба: скршете го и свиткајте го горниот дел од еднодозното шишенце.

За чистење на носните патишта: легнете го бебето на грб со главата свртена на страна. Ставете го врвот на шишенцето на крајот од ноздрата и нежно притиснете. Избришете го остатокот од растворот што излегува од носот.

За чистење на очите: капнете неколку капки од растворот на стерилна вата и чистете ги очите кон надвор. Употребете различна вата за другото око.

Мерки на претпазливост: Производот е наменет за еднократна употреба.
Само за надворешна употреба.
Не се инјектира.
Не го употребувајте истото шишенце за чистење на носот и очите.
Не користете оштетено или отворено шишенце поради ризик од бактериска контаминација и намалена ефективност.
Не користете едно шишенце на повеќе од едно лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се