CORINE de FARME Гел за туширање со алое вера, 750 мл

CORINE de FARME Гел за туширање со алое вера, 750 мл
226,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052485C
favorite_border

Опис на производот

  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано
  • 96% од природно потекло
  • За чувствителна кожа

Гел за туширање со екстракт од алое вера од Corine de Farme со само 11 состојки. Овој гел со неутрална pH вредност, нежно ја чисти дури и најчувствителната кожа, и овозможува на кожата пријатно чувство на мекост и свежина.

По употребата вашата кожа е мека, заштитена и миризлива. Тестирано на чувствителна кожа.

Погоден за возрасни и деца над 3 годишна возраст.

Пакување: 750 мл.

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, натриум бензоат, калиум сорбат, лимонска киселина, екстракт од алое вера, натриум хидроксид.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се