CORINE de FARME Гел за туширање со масло од сладок бадем, 750 мл

CORINE de FARME Гел за туширање со масло од сладок бадем, 750 мл
369,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040899C
favorite_border

Опис на производот

  • Гел за туширање со масло од сладок бадем
  • За чувствителна кожа
  • 93% од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано
  • Формулирано под фармацевтска контрола

Ултра богат гел за туширање, збогатен со масло од сладок бадем, познато по своите хранливи и смирувачки својства, ја негува чувствителната кожа и ја остава хидрирана, мека и лесно миризлива.

Пакување: 750 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, натриум хлорид, парфем, ПЕГ-7 глицерил кокоат, стирен/акрилати кополимер, натриум бензоат, лимонска киселина, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, калиум сорбат, ПЕГ-150 пентаеритритил тетрастеарат, масло од сладок бадем, поликватерниум-7, ПЕГ-6 каприлик/каприк глицериди, натриум хидроксид.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се