CORINE de FARME Гел за туширање со мед и млеко, 750 мл

CORINE de FARME Гел за туширање со мед и млеко, 750 мл
226,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052487C
favorite_border

Опис на производот

  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано
  • 96% од природно потекло
  • За чувствителна кожа

Гел за туширање со екстракт од мед и млеко од Corine de Farme со само 13 состојки. Овој гел со неутрална pH вредност, нежно ја чисти дури и најчувствителната кожа, и овозможува на кожата пријатно чувство на мекост и свежина.

По употребата вашата кожа е мека, заштитена и миризлива. Тестирано на чувствителна кожа.

Погоден за возрасни и деца над 3 годишна возраст.

Пакување: 750 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, парфем, натриум бензоат, калиум сорбат, безмасно млеко, лимонска киселина, екстракт од мед, натриум хидроксид, сорбинска киселина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се