CORINE de FARME Kids Шампон за деца со арома на кајсија, 300 мл

CORINE DE FARME Kids Shampoo Apricot Gently Cleanses 300 ml sampon za deca so aroma na kajsija
CORINE de FARME Kids Шампон за деца со арома на кајсија, 300 мл
226,00 ден.
192,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055211C
favorite_border

Опис на производот

  • Нежен шампон за лесно расчешлување на косата
  • Со арома на кајсија
  • За нормална коса
  • За чувствителна кожа
  • Без парабен, феноксиетанол, MIT, MCIT, PEG, CAPB, минерални масла, бои, EDTA, BHT, BHA,
  • 95% состојки од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано
  • Формулирано под фармацевтска контрола

 

Овој шампон е специјално дизајниран за лесно расчешлување на косата. 95% од состојките се од природно потекло.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, коко-бетаин, натриум хлорид, глицерин, парфем, поликватерниум-22, натриум бензоат, лимонска киселина, калиум сорбат, пантенол, натриум хидроксид.

Употреба: нанесете на влажна коса и исплакнете темелно. Не ги пече очите.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со чиста вода. Да се чува на места недостапни за деца.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се