CORINE de FARME Крем-гел за хидратација на лицето, со екстракт од спирулина, 50 мл

CORINE DE FARME Face gel-cream with Spirulina extract 50 ml gel krem za lice so spirulina
CORINE de FARME Крем-гел за хидратација на лицето, со екстракт од спирулина, 50 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055208C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Крем-гел за хидратација на кожата на лицето со екстракт од спирулина*. Овој крем-гел за лице ја хидрира и потхранува кожата и обезбедува чувство на комфор. Неговата лесна текстура и дава на кожата деликатно чувство на свежина. Формулата со екстракт на спирулина ја прави кожата мазна и мека. 

  • За нормална до масна кожа
  • Со 97% состојки од природно потекло
  • Брзо се апсорбира
  • Не остава масен и леплив слој на површината на кожата
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 50 мл

Спирулина

Исклучителниот состав на спирулината ја прави оваа состојка извор на придобивки за кожата. Богата со масни киселини, може да придонесе за еластичност на кожата. Исто така, има својства кои помагаат во обновувањето на клетките и делуваат против стареењето на кожата благодарение на високата концентрација на антиоксиданси и растителни протеини.
 

Содржина

Состав: вода, каприлик/каприк триглицериди, глицерин, натриум акрилати кополимер, морска вода, ксилитилглукозид, сорбитан каприлат, анхидроксилитол, лецитин, парфем, ксилитол, пропанедиол, бензоева киселина, динатриум ЕДТА, екстракт од спирулина, натриум хидроксид, лимонска киселина, CI 42090, калиум сорбат, натриум бензоат, CI 17200.

После првото отварање да се користи до 12 месеци. 

Употреба: Нанесете на кожата на лицето, вратот и деколтето.

Мерки на претпазливост: Да не се користи на иритирана или оштетена кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се