CORINE de FARME Купка за туширање со алое вера, 750 мл

CORINE de FARME Купка за туширање со алое вера, 750 мл
369,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023657C
favorite_border

Опис на производот

  • За освежување
  • Не содржи парабен и сапун
  • Дерматолошки тестирано
  • Хипоалергена

Купката за туширање со екстракти од алое вера и бамбус, препознатливи по нивните својства за смирување, омекнување и тонирање на кожата.

Купка со неутрална pH вредност и овозможува на кожата пријатно чувство на мекост и свежина. Вашата кожа е хидрирана и парфимирана.

  • 94% од состојките се од природно потекло
  • Не содржи парабен, сапун и бои

Пакување: 750 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, натриум хлорид, ПЕГ-7 глицерил кокоат, парфем, стирен/акрилат кополимер, натриум бензоат, лимонска киселина, калиум сорбат, ПЕГ-150 пентаеритритил тетрастеарат, поликватерниум-7, ПЕГ-6 каприлик/каприк глицериди, натриум хидроксид, натриум лаурил сулфат, екстракт од бамбус, екстракт од алое вера, натриум дехидроацетат.

Растителни екстракти строго селектирани за нивните придобивки на вашата кожа. Прецизни дози од пречистени билки и цветови. Оптимална толеранција за вашата кожа.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се