CORINE de FARME Масло за заштита од сонце со СПФ 50+, 150 мл

CORINE DE FARME Dry Oil Protect & Tan (Bronze) SPF 30 Maslo za zastita od sonce so visok zastiten faktor
CORINE de FARME Масло за заштита од сонце со СПФ 50+, 150 мл
714,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055266C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Dry Oil Protect & Tan 30 Масло за заштита од сонце со висок заштитен фактор 30

  • Со забрзувач за потемнување
  • Многу висока заштита УВА-УВБ
  • Водоотпорно
  • Тестирано на чувствителна кожа
  • Со монои масло

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: каприлик/каприк триглицериди, дикаприлил карбонат, С12-15 алкил бензоат, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, етилхексил триазон, диетилхексил бутамидо триазон, парфем, олеоил тирозин, кокосово масло, масло од семе на Luffa Cylindrica, олеинска киселина, токоферол, екстракт од цвет на Gardenia taitensis, масло од сончогледово семе, монои масло 1%.

Употреба: Нанесете од млекото на целата површина од кожата на телото пред изложување на сонце.

Мерки на претпазливост: Доколку се нанесе премногу мала количина, заштитата значително се намалува. Повеќекратно се применува за да се добие соодветна заштита од сонце. Ова особено важи при потење или по пливање и сушење. Прекумерното изложување на сонце може да биде сериозна закана по вашето здравје. И покрај употребата на заштита од сонце, сепак не се изложувајте долго време директно на сонце. И производите со висок заштитен фактор не нудат 100% заштита. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на директните сончеви зраци. Да не се нанесува на иритирана или оштетена кожа. Да не се нанесува на лице. Да се избегнува контакт со облека.

После првото отварање да се користи до 9 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се