CORINE de FARME Мицеларна вода за лице со екстракт од божур, 500 мл

CORINE de FARME Мицеларна вода за лице со екстракт од божур, 500 мл
285,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030054C
favorite_border

Опис на производот

  • За чувствителна кожа
  • Со природни екстракти
  • Хипоалергенски
  • Дерматолошки тестирано
  • Ја отстранува шминката
  • Ја хидрира и смирува кожата

Мицеларната вода за чистење е составена од мицели, што ефикасно ја отстрануваат шминката и ги чистат лицето, очите и усните. Благодарение на нежната формула збогатена со екстракт од цвет од божур, мицеларната вода ја освежува сувата и чувствителна кожа. Вашата кожа е мека, свежа и хидрирана.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, полоксамер 184, глицерин, натриум бензоат, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, калиум сорбат, лимонска киселина, динатриум едта, парфем, екстракт од цвет од божур, натриум хидроксид.

Употреба: нанесете со памучна вата на лицето и очите. Се употребува и наутро за освежување. Не се плакне. Погодно за лица со контактни леќи.

Мерки на претпазливост: Не се употребува на воспалена или оштетена кожа. Оваа природна формула еволуира со текот на времето (се појавуваат честички, се менуваат боите). Тоа не влијае на нејзината ефикасност и безбедност.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се