CORINE de FARME Млеко за заштита од сонце со СПФ 50+, 150 мл

CORINE DE FARME Sensitive Protective Milk SPF 50+, 150 ml mleko za zastita od sonce
CORINE de FARME Млеко за заштита од сонце со СПФ 50+, 150 мл
649,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055264C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Protective Milk Sensitive Млеко за заштита од сонце со висок заштитен фактор 50+.

  • За чувствителна кожа
  • Многу висока заштита УВА-УВБ
  • Водоотпорно
  • Тестирано на чувствителна кожа
  • Без мирис

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, фенилбензимидазол сулфонска киселина, дибутил адипат, дикаприлил карбонат, пропанедиол, каприлик/каприк триглицериди, глицерин, диетилхексил бутамидо триазон, полиглицерил-6 стеарат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, хидрогенизиран димер дилинолеил / диметилкарбонат кополимер, ксилитилглукозид, натриум хидроксид, калиум цетил фосфат, кокосово масло, анхидроксилитол, ксилитол, етилхексилглицерин, полиглицерил-6-бехенат, ксантан гума, натриум глуконат, О-цимен-5-ол, лимонска киселина, токоферол, екстракт од цвет на Gardenia taitensis, масло од сончогледово семе, монои масло 1%. 

Употреба: Нанесете од млекото на целата површина од кожата на телото и лицето пред изложување на сонце.

Мерки на претпазливост: Доколку се нанесе премногу мала количина, заштитата значително се намалува. Повеќекратно се применува за да се добие соодветна заштита од сонце. Ова особено важи при потење или по пливање и сушење. Прекумерното изложување на сонце може да биде сериозна закана по вашето здравје. И покрај употребата на заштита од сонце, сепак не се изложувајте долго време директно на сонце. И производите со висок заштитен фактор не нудат 100% заштита. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на директните сончеви зраци. Да не се нанесува на иритирана или оштетена кожа. Да се избегнува контакт со облека.

После првото отварање да се користи до 6 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се