CORINE de FARME Суво масло за потемнување со активатор за тен, 150 мл

CORINE DE FARME Milking grease Tanning dry oil 150 ml Suvo maslo za potemnuvanje
CORINE de FARME Суво масло за потемнување со активатор за тен, 150 мл
369,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055267C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Milking grease Tanning dry oil Суво масло за потемнување + активатор за тен

  • Тестирано на чувствителна кожа
  • Со монои масло
  • Погодно за исончана или темна кожа
  • Содржи дериват на тирозин, го забрзува и интензивира процесот на потемнување.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: масло од сончогледово семе, изопропил миристат, С12-15 алкил бензоат, каприлик/каприк триглицериди, изоамил лаурат, парфем, олеоил тирозин, кокосово масло, масло од семе на Luffa Cylindrica, олеинска киселина, токоферол, екстракт од цвет на Gardenia taitensis, монои масло 1%.

Употреба: Нанесете од маслото на целата површина од кожата на телото пред изложување на сонце, еднаш дневно.

Мерки на претпазливост: Ова масло не штити од УВ зраци. Погодно за исончана или темна кожа. Во случај на изложување на сонце, користете заштита за сонце соодветна за вашиот тип на кожа, во спротивно носете заштитна облека. Не прскајте директно на лице. Да се користи во добро проветрени простории. Да не се нанесува на иритирана или оштетена кожа. Да се избегнува контакт со облека.

После првото отварање да се користи до 12 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се