CORINE de FARME Ултра заштитна купка за капење со растителен Cold Cream 500 мл

CORINE de FARME Ултра заштитна купка за капење со растителен Cold Cream 500 мл
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024171C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Ја чисти и штити многу сувата и чувствителна бебешка кожа

Ултра заштитната купка е идеална за нежно чистење, потхранување и заштита на сувата и чувствителна бебешка кожа, уште од самото раѓање. Збогатен со растителен Cold Cream – ексклузивен комплекс на Corine de Farme - познат по своите својства за потхранување и заштита на кожата и направена е од маслинов восок, шеа путер, екстракт од невен и растителен глицерин ја штити од сувост, ја потхранува и чисти бебешката кожа. Бебешката кожа е мека и хидрирана.

  • Ја чисти и штити многу сувата и чувствителна бебешка кожа
  • Се бори против сувоста и обезбедува удобност на кожата
  • Ја потхранува и омекнува бебешката кожа
  • Не ги иритира очите

Пакување: 500 мл

Содржина

Состојки од природно потекло строго одбрани благодарение на нивните придобивки за кожата. Формула прилагодена на чувствителната бебешка кожа уште од самото раѓање.

Не содржи: парабени, феноксиетанол, алкохол, сапун, хипоалергено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се