CURAPROX Be You Сина паста за заби 60 мл

CURAPROX Be You Сина паста за заби 60 мл
623,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051300C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Паста за заби Curaprox Be You сина со вкус на капина, содржи природни растителни екстракти кои ја подобруваат природната заштита на забите и непцата и помагаат во целосна орална заштита: штитат од кариес, даваат долготрајна свежина на здивот, помагаат кај осетливи заби, не предизвикуваат настанување на афти, ја поттикнуваат природната функција на плунката, спречуваат создавање на забни наслаги и ги негуваат непцата.

 • Може да ја користат возрасни и деца од 2 годишна возраст
 • Обоените зрнца во прозирната паста за заби при четкањето даваат вкус на ментол а со тоа и чувство на долготрајна свежина во устата 
 • 950 ppm натриум флуорид спречува настанување на забен кариес 
 • Ензими за зајакнување на природната заштитна улога на плунката - го намалуваат размножувањето на бактериите и ја поттикнуваат природната рамнотежа на усната флора 
 • Растителни состојки како ехинацеа 
 • Витамин B5 дополнително ги штити непцата и дава влажност на оралната слузокожа 
 • Без ЅLЅ, триколосан и микропластика 
 • Ниско абразивна паста нежна спрема емајлот, RDA 50
 • Со природното избелување на забите со помош на ензимот глукооксидаза кој ги претвара шеќерите во кислород 
 • Prestige Sparkling Blue ефектот® на забите создава оптички транспарентен филтер кој ја одбива жолтата боја и ги прави забите да изгледаат побели 
 • Хидроксилапатитот го реминерализира емајлот и го прави мазен, со што се намалува можноста од настанување на пигментации

Разбудете ги сетилата со вкусот на капина и освежувачки ментол.

Пакување: 60 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Hydrated Silica, Sorbitol, Xylitol, Panthenol, Aroma, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Glucose, Microcrystalline Cellulose, Hydroxyapatite (Nano), Glucose Oxidase, Zea Mays Starch, Mica, Sucralose, Sodium Monofluoropho Sphate, Citric Acid, Echinacea Purpurea Root Extract, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Mannitol, Sodium Bisulfite, Sodium Hydroxide, Calcium Carbonate, Centella Asiatica Extract, Citrus Bioflavonoid Complex, Cetyl Alcohol, Harpagophytum Procumbens Root Extract, Tin Oxide, Silica, Menthol, Polylysine, D-Limonene, Linalool, Anise Alcohol, Geraniol, Eugenol, Ci 77007.

Употреба: за секојдневна употреба.

 • Погодна за вегани.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се