CURAPROX CPS 457 Интердентален сет

CURAPROX CPS 457 Интердентален сет
494,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018691C
favorite_border

Опис на производот

Интердентални четкички за употреба во домашни услови и при патување.

CURAPROX CPS "prime" интерденталните четкички се ефективни, нежни и целосно го исполнуваат интерденталниот простор, без ризик од повреда. Соодветни се и за чистење на најмалите интердентални простори. Со нивна редовна употреба може да се спречи појавата на кариес во интерденталните простори, воспаление на непцата а подоцна и пародонтит (расклатување на забите).

Благодарение на извонредно тенката и издржлива хируршка жица CURAL® доволно е само еднаш да се помине низ секој интердентален простор со интерденталнта четкичка.

Интердентален сет CURAPROX CPS 457 "џебен сет" сместен е во практична мала кутија соодветна за домашна употреба или при патување. Содржи ергономски обликуван држач CURAPROX UHS 450 "клик затворач" и пет големини на интердентални четкички CURAPROX CPS "prime" (06, 07, 08, 09 i 011).

Содржина

Употреба

  • Интерденталната четкичка со соодветна големина нежно ја внесуваме во
    интерденталниот простор помеѓу двата заба и непцето.
  • Ја внесуваме во интерденталниот простор и ја извлекуваме.
  • Придржувајте се по правилата: еднаш внатре, еднаш надвор, еднаш на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се