CURAPROX CS 12460 Velvet Четка за заби

CURAPROX CS 12460 Velvet Четка за заби
394,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050636C
favorite_border

Опис на производот

Посветете време за себе и за своето орално здравје. Доволно е два пати дневно. CS 12460 Velvet четката е сензационално нежна кон емајлот на забите и непцата.

Нека четкањето на заби стане Ваш најомилен дел од денот.

12460-те посебни CUREN® влакна овозможуваат незаборавно нежно CURAPROX искуство при четкање на забите. За цврсти, убави заби и здрави непца... без оштетување на емајлот на забите и без повлекување на непцето.

Четка за заби CS 12460 Velvet:

 • Исклучително нежна за забите и непцата
 • 12460 ултра тенки CUREN® влакна со дијаметар од само 0.08 мм
 • Густо распоредените CUREN® влакна создаваат исклучително ефикасна и посебно нежна површина за чистење
 • Благо накривена, компактна мала глава на четката за оптимално и едноставно чистење
 • Осумаголна дршка која овозможува правилно четкање под агол од 45 степени

Пакување: 1 четка

Содржина

Употреба

 • Четката ја поставуваме така што половина од влакната ќе ги покриваат непцата, а другата половина забите. Влакната ги насочуваме кон непцето. Чистиме со мали кружни движења без притисок.
 • Со мали кружни движења и влакна насочени кон непцето полека се
  движиме кон страничните заби.
 • Предноста на широката глава на четката доаѓа до израз при чистење на
  дисталните површини на катниците.
 • Ако ја поставиме четката вертикално лесно ќе ги исчистиме тешко достапните места.
 • Кај долните заби насочете ја главата на четката кон непцата и продолжете
  со кружни движења без притисок.
 • Со добро обликуваната глава на четката, лесно ќе ги исчистиме тесните површини на долните заби.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се