CURAPROX CS 1560 Soft Четка за заби

CURAPROX CS 1560 Soft toothbrush cetka za zabi
CURAPROX CS 1560 Soft Четка за заби
360,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018685C
favorite_border

Опис на производот

Четката за заби CURAPROX CS 1560 Soft соодветна е за лицата кои се навикнати на тврди четки за заби. CS 1560 Soft е идеална за постепено преминување кон нежното четкање со CURAPROX CS 3960 i CS 5460 четките.

Влакната за време на четкањето го задржуваат својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава овозможува лесен пристап до тешко достапните места во устата. Четката за заби има осумаголна дршка која овозможува лесно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

♦Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 четка.

Содржина

Содржи 1560 исклучително меки CUREN® влакна, со дијаметар од 0,15 мм.

Употреба:

  • Поставете ја четката за заби така што половина од влакната ќе ги
    покриваат непцата, а другата половина забите
  • Четкајте со мали кружни движења. На овој начин густите и тенки влакна ефикасно ќе ги исчистат наслагите помеѓу работ на непцето и забот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се