CURAPROX CS 3960 Super Soft Четки за заби, 3 парчиња

CURAPROX CS 3960 Super Soft Четки за заби, 3 парчиња
838,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018693C
favorite_border

Опис на производот

Curaprox CS 3960 Super Soft - 3 четки

  • Исклучително мека четка за заби, нежна спрема непцата, со исклучителна ефикасност во чистењето

Четката за заби е наменета за сите на кои им е потребен посилен притисок при четкање на забите, но притоа не сакаат да ги оштетат непцата. Влакната се нежни спрема непцата и гарантираат исклучителна моќ на чистење.

За време на четкањето влакната ја задржуваат својата цврстина, а четката благодарение на малата и компактна глава овозможува едноставно четкање и на тешко достапните места во устата. Четката има осум аголна дршка која овозможува едноставно држење и поставување под агол од 45 степени при четкањето.

Пакување: 3 четки

Содржина

Содржи 3960 исклучително меки CUREN® влакна, со растојание од 0,12 мм.

Употреба:

  • Поставете ја четката за заби така што половина од влакната ќе ги покриваат непцата, а другата половина забите
  • Четкајте со мали кружни движења. На овој начин густите и тенки влакна ефикасно ќе ги исчистат наслагите помеѓу работ на непцето и забот

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се