CURAPROX CS 5500 Ultra Soft Детска четка за заби

CURAPROX CS 5500 Ultra Soft Детска четка за заби
331,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051296C
favorite_border

Опис на производот

Четка за заби Curaprox CS Kids - за Вашите деца. Оваа четка сигурно ќе им се допадне на сите деца на возраст од 4 до 12 години – но ќе им се допадне и на нивните запчиња. На главата имаат 5.500 супер меки и тенки CUREN® влакна кои го претвораат четкањето во незаборавна утринска и вечерна забава. Нежните влакна темелно го отстрануваат забниот плак, без да ги оштети нежните детски непца.

Достапни се во шест привлечни бои, и ергономска осумаголна дршка специјално дизајнирана за малите детски рачиња и за незаменливо чувство на чистота. Сето тоа досадното четкање на заби го претвора во забавна рутина.

Само за децата: идеална дршка за малите детски рачиња и мала компактна глава за лесен пристап до тешко достапните места во устата. Ниту едно запче нема да остане неисчистено благодарение на 5.500 CUREN® влакна. Му кажуваме збогум на кариесот, а добредојде на здравите заби и непца.

  • Наменета е за деца од 4 до 12 годишна возраст
  • Во шест омилени бои
  • Осумаголна дршка за малите и големите детски рачиња
  • 5.500 ултра меки и тенки CUREN® влакна (со дијаметар од 0.09 mm)
  • Неверојатна ефикасност: благодарение на 5.500 CUREN® влакна кои формираат компактна, нежна и многу ефикасна површина за четкање
  • Досадното четкање на заби го претвораат во вистинска забава во бањата
  • Не содржи штетни состојки како бисфенол А (BPA), фталати или азо-боја

♦Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 четка

Содржина

Употреба:

  • Поставете ја четката за заби така што половина од влакната ќе ги покриваат непцата, а другата половина забите
  • Четкајте со мали кружни движења. На овој начин густите и тенки влакна ефикасно ќе ги исчистат наслагите помеѓу работ на непцето и забот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се