CURAPROX CS 708 Имплант/орто, четка за заби

CURAPROX 708 Implant Ortho cetka za zabi
CURAPROX CS 708 Имплант/орто, четка за заби
374,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055977C
favorite_border

Опис на производот

Curaprox CS 708 Implant Ortho - Четка за заби имплант/орто е идеална за четкање на тешко достапните места во усната празнина, како и околу имплантите, жиците и брекетите на фиксните ортодонтски апарати. 

Не постои место во усната празнина каде оваа четка за заби не може да достигне.

♦Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 четка.

Содржина

Предности на четката за заби Curaprox CS 708 Implant Ortho

  • Влакната од CUREN® материјал се со дијаметар од 0,12 мм
  • Идеална закосеност на главата, флексибилност и компактност
  • со 7 снопчиња на влакна
  • Ефикасна е во отстранувањето на денталниот плак

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се