CURAPROX CS Baby 4260 Детска четка за заби (0-4 г)

Curaprox Baby 4260 toothbrush, cetka za zabi za bebinja i mali deca
CURAPROX CS Baby 4260 Детска четка за заби (0-4 г)
360,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018687C
favorite_border

Опис на производот

  • Нежно четкање уште од првото запче

Детска четка за заби Curaprox CS Baby 4260 за нежно четкање уште со никнувањето на првото млечно запче - занимација за новороденчиња и малите деца. Главата на четката за заби CS Baby 4260 е тесна, а нејзината површина е заштитена со мек гумен слој. Единствените CUREN® влакна спречуваат повреда на нежната детска слузокожа.

♦Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 четкa.

Содржина

Содржи 4260 меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,09 мм.

Рачката на четката за заби е прилагодена за детските раце, како и за родителите. Заоблената рачка го намалува притисокот при четкање. Направена е од нелизгачки материјал. Со наслон за поставување во исправена положба.

Предности на четката за заби CURAPROX CS Baby 4260:

  • Tесна глава
  • Mеки CUREN® влакна
  • Четка за заби со наслон за поставување во исправена положба

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се