CURAPROX Детска паста за заби со вкус на јагода 950 ppm (2+ години) 60 мл

CURAPROX Детска паста за заби со вкус на јагода 950 ppm (2+ години) 60 мл
350,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051836C
favorite_border

Опис на производот

Детска паста за заби Curaprox kids со освежителен вкус на јагода.

Со вкус на слатка јагода - за забавно и неодоливо чувство при четкањето. Содржи 950 p.p.m. натриум флуорид кој на млечните заби им овозможува ефикасна заштита од кариес, соодветна е за деца од 2 годишна возраст.

Оваа паста за заби не содржи штетни состојки како натриум лаурил сулфат (SLS), триклосан и микропластика. Што содржи? Само добри состојки. 

  • Натриум флуорид кој го зајакнува емајлот на забот
  • Ензими кои ја поттикнуваат природната заштитна улога на плунката, поттикнуваат реминерализација и спречуваат појава на сува уста
  • Ксилитол (шеќер од бреза) кој штити од бактерии и ги зајакнува забите

Пакување: 60 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се