CURAPROX Perio Plus Forte Течност за испирање на уста 200 мл

CURAPROX Perio Plus Forte mouth wash rastvor tecnost za usta
CURAPROX Perio Plus Forte Течност за испирање на уста 200 мл
594,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046844C
favorite_border

Опис на производот

CURAPROX Perio Plus+ Forte течност за испирање на уста содржи 0,20% хлорхексидин (CHX) i CITROX®. Хлорхексидинот ефективно го спречува настанувањето на забните наслаги, додека CITROX® ја зголемува моќта на хлорхексидинот, со пријатен вкус и не влијае на чувството на вкус.

CITROX® е природен екстракт од девет природни биофлавоноиди од горчлив портокал. Биофлавоноидите имаат силен и широк антибактериски спектар на делување. Потполно е ефикасен и без несакани ефекти. CITROX® во комбинација со хлорхексидинот имаат поголема моќ од хлорхесидинот поединечно.

CURAPROX Perio Plus+ Forte течност за испирање на уста не содржи алкохол и не ја суши оралната слузокожа. Идеална е за краткотрајна интензивна употреба (3-7 дена).

Се употребува после инвазивни хируршки и имплантолошки интервенции. Дава најдобар антибактериски ефект и заштита.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Употреба:

  • За КРАТКОТРАЈНА употреба (3-7дена) пред и после инвазивни стоматолошки интервенции
  • Овозможува одлична заштита од бактерии во устата

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се