CURAPROX Perio Plus Forte Течност за испирање на уста 200 мл

CURAPROX Perio Plus Forte Течност за испирање на уста 200 мл
558,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
046844C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

CURAPROX Perio Plus+ Forte течност за испирање на уста содржи 0,20% хлорхексидин (CHX) i CITROX®. Хлорхексидинот ефективно го спречува настанувањето на забните наслаги, додека CITROX® ја зголемува моќта на хлорхексидинот, со пријатен вкус и не влијае на чувството на вкус.

CITROX® е природен екстракт од девет природни биофлавоноиди од горчлив портокал. Биофлавоноидите имаат силен и широк антибактериски спектар на делување. Потполно е ефикасен и без несакани ефекти. CITROX® во комбинација со хлорхексидинот имаат поголема моќ од хлорхесидинот поединечно.

CURAPROX Perio Plus+ Forte течност за испирање на уста не содржи алкохол и не ја суши оралната слузокожа. Идеална е за краткотрајна интензивна употреба (3-7 дена).

Се употребува после инвазивни хируршки и имплантолошки интервенции. Дава најдобар антибактериски ефект и заштита.

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба:

  • За КРАТКОТРАЈНА употреба (3-7дена) пред и после инвазивни стоматолошки интервенции
  • Овозможува одлична заштита од бактерии во устата

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се