CURAPROX Perio Plus + Protect Течност за испирање на уста 200 мл

CURAPROX Perio Plus + Protect mouth wash rastvor tecnost za usta
CURAPROX Perio Plus + Protect Течност за испирање на уста 200 мл
594,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046958C
favorite_border

Опис на производот

Curaprox Perio Plus + Protect Течност за испирање на уста содржи 0,12% хлорхексидин (CHX) и CITROX®. Хлорхексидинот ефикасно го спречува создавањето на забните наслаги, додека CITROX® докажано го зголемува ефектот на хлорхексидинот, со пријатен вкус и не влијае врз сетилото за вкус.

CITROX® е природен екстракт од девет природни биофлавоноиди од горчлив портокал. Биофлавоноидите имаат широк и моќен антибактериски ефект. Потполно е природен и нема несакани ефекти. CITROX® во комбинација со хлорхексидин има поголема ефикасност отколку хлорхексидинот поединечно.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Curaprox Perio Plus + Protect Течност за испирање на уста не содржи алкохол и не ја суши оралната слузокожа. Наменета е за краткотрајна употреба (до 3 недели).

Се употребува пред и после орално хируршки интервенции обезбедувајќи ефикасна заштита на забите и непцата.

За краткотрајна употреба (до 3 недели). При превенција од болести на забите и непцата како што се гингивитис, пародонтитис, периимплантитис.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се