CURAPROX Perio Plus Support Паста за заби 75 мл

CURAPROX Perio Plus Support Паста за заби 75 мл
528,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046957C
favorite_border

Опис на производот

CURAPROX Perio Plus+ Support пастата за заби содржи 0,09% хлорхексидин (CHX),CITROX®,230 ppm натриум флуорид и хијалуронска киселина.

Хлорхексидинот го спречува создавањето на забни наслаги, додека CITROX® докажано го зголемува дејството на хлорхексидинот, со пријатен вкус е и не влијае на сетилото за вкус. Пастата за заби содржи и кополимер PVP/VA кој создава заштитен слој на слузокожата и забите. Не содржи содиум лаурил сулфат ЅLS (eng. SLS).

CITROX® е природен екстракт од девет биофлавоноиди од горкиот потокал. Биофлавоноидите имаат моќен и широк антибактериски ефект. Потполно е природен и без несакани ефекти. CITROX® во комбинација со хлорхексидинот овозможува поголема ефикасност отколку хлорхексинот поединечно.

Perio Plus+ Support пастата за заби е идеална за употреба заедно со било која Perio Plus+ течност за испирање на уста.

Наменета е за краткотрајна употреба до 4 недели.

Предности на производот:

  • 0,09% CHX го спречува создавањето на забни наслаги
  • CITROX® делува антибактериски
  • 230 ppm натриум флуорид
  • Хијалуронскта киселина ја забрзува регенерацијата на ткивата после орално хируршки интервенции
  • Без ЅLS

Пакување: 75 мл

Содржина

Употреба:

  • Совршено го надополнува дејството на течноста за испирање на уста
  • Паста за заби Perio Plus+ Support не содржи содиум лаурил сулфат (SLS) и може да се употребува со било која Perio Plus+ течност за испирање
  • Овозможува идеална заштита на забите и непцата од заболувања во усната празнина
  • За КРАТКОТРАЈНА употреба, до 4 недели.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се