CURASEPT ADS 712 Паста за заби, 75 мл

Curasept-Ads-712-Chlorhexidine---Digluconate-0,12%-toothpaste pasta za zabi
CURASEPT ADS 712 Паста за заби, 75 мл
525,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055017C
favorite_border

Опис на производот

Curasept ADS 712 Паста за заби со патентираниот систем АДС (Anti Discoloration System) интензивно ја намалува деколоризацијата и промената на вкусот предизвикани од присуството на хлорхексидинот. Без алкохол што значи дека не пече и не иритира.

  • Натриум метабисулфит
  • Хлорхексидин диглуконат 0,12%
  • Идеално за лица со ортодонтски уреди, протези, импланти, за оние лица што имаат проблеми со непцата, и зголемен ризик на кариес
  • Гел-паста за заби со интензивно заштитно дејство
  • Интензивно дејство против плаки
  • Ја почитува природната бела боја на забите

Пакување: 75 мл

Содржина

Содржи Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Glycerin, Xylitol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, Aroma, Cellulose Gum, Chlorhexidine Digluconate, Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite, Sodium Saccharin, Sodium Methylparaben, Sodium Citrate, Cl 42090.

Употреба: Се користи секојдневно или по препорака на стоматолог.

Мерки на претпазливост: Да не се голта. Само за надворешна употреба. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на ладно и темно место. По употреба да се фрли пакувањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се