CURASEPT Dental Floss PTFE Flat Section Конец за заби, 35 м

Curasept Dental Floss PTFE Dental Tape Flat Section, chlorhexidine
CURASEPT Dental Floss PTFE Flat Section Конец за заби, 35 м
300,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055025C
favorite_border

Опис на производот

Curasept Dental Floss PTFE Tape Flat Section Конецот е составен од PFTE материјал со високо ново на цврстина кој не се распарчува и обезбедува оптимални својства на лизгање. Овој конец со рамен дел го олеснува вметнувањето во тесни интердентални простори. 

  • Содржи хлорхексидин за подобар анти плак ефект

Пакување: 35 м

Содржина

Употреба:

  1. Исечете отприлика 40 цм од конецот
  2. Завиткајте ги двата краја на конецот околу секој среден прст
  3. Држете го конецот добро растегнат помеѓу показалецот и палецот и вметнете го меѓу забите
  4. Движете го нежно конецот од врвот до дното напред и назад

Мерки на претпазливост: Користете внимателно околу браздата на гингивата, не правете движења слични на пила за сечење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се