CURASEPT Dental Floss Waxed Classic Конец за заби, 50 м

Curasept Dental Floss Waxed Classic, chlorhexidine konec za zabi klasik
CURASEPT Dental Floss Waxed Classic Конец за заби, 50 м
300,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055042C
favorite_border

Опис на производот

Curasept Dental Floss Waxed Classic Конец за заби обложен со посебен микрокристален восок кој овозможува полесно лизгање меѓу забите, ja зголемува неговата отпорност и обезбедува ефикасна акција за чистење благодарение на полесно вметнување во интереденталните простори.

  • Содржи хлорхексидин за подобар анти плак ефект
  • Со арома на ментол

Пакување: 50 м

Содржина

Употреба:

  1. Исечете отприлика 40 цм од конецот
  2. Завиткајте ги двата краја на конецот околу секој среден прст
  3. Држете го конецот добро растегнат помеѓу показалецот и палецот и вметнете го меѓу забите
  4. Движете го нежно конецот од врвот до дното напред и назад

Мерки на претпазливост: Користете внимателно околу браздата на гингивата, не правете движења слични на пила за сечење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се