DAIPERS Sensitive Пелени за бебиња бр. 6 (13-18 кг) 40 пелени

DAIPERS Sensitive Пелени за бебиња бр. 6 (13-18 кг) 40 пелени
615,00 ден.
535,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050889C
favorite_border

Опис на производот

Daipers – Пелени за бебиња

  • Пелени со напредна технологија „инстакор“ за дополнителна брза апсорпција на влагата. Ултра тенки, со странични манжетни против истекување и еластичен систем за затворање и за одлично вклопување
  • Засилено јадро што ја задржува влагата внатре. Со мек, супер апсорбирачки горен слој. Анатомска форма. Без латекс. Меки, еластични и со странични бариери
  • Неверојатно растегливи, со еластични странични ленти. Дерматолошки тестирани под надзор на педијатар на меѓународен институт за дерматологија, во Германија
  • Спакувани во 100% амбалажа што може да се рециклира

Пакување: 40 пелени

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се