DENTI-POP Lokomotion Лижавче против гадење при патување за деца

denti pop lokomotion lollipop lizavce patuvanje gadenje
DENTI-POP Lokomotion Лижавче против гадење при патување за деца
29,00 ден.
26,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053957C
favorite_border

Опис на производот

 • Додаток на исхрана
 • Лижавче со екстракт од ѓумбир и пеперминт
 • Со вкус на портокал (содржи сушен портокал)
 • Производот е наменет за возрасни и деца над 6 годишна возраст

Со заладувачи: фински ксилитол (од дрво на бреза) и стевиол гликозиди (од листови на стевиа) - само 15kcal/62kJ.

 • за удобно патување
 • без шеќер
 • природни ароми и бои
 • погодно за вегетаријанци
 • без глутен
 • 94% состојки од растително потекло
 • без конзерванси

Консумација на храна која содржи ксилитол наместо шеќер придонесува за нормална минерализација на забите.

 • Екстрактот од корен на ѓумбир помага да се чувствувате подобро при патување со автомобил, брод или авион. Придонесува за нормална функција на дигестивниот систем.
 • Екстрактот од лист на пеперминт придонесува за нормална функција на дигестивниот систем и помага за релаксација на организмот.

Содржина

Состојки: засладувачи: ксилитол; средство за зголемување на волуменот: изомалт; природна арома на портокал; регулатор на киселина: лимонска киселниа; средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, гума арабика; сушен портокал (0,3%), екстракт од корен на ѓумбир; боја: екстракт од пиперка, капсантин, капсорубин; екстракт од лист на пеперминт; засладувач: стевиол гликозиди.

Употреба: едно (1) лижавче, половина час пред патување и едно (1) лижавче во тек на патувањето. Да не се надминува препорачаната дневна доза, односно 2 лижавчиња на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се