DENTINOX Н гел 10 г

DENTINOX Н гел 10 г
314,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017146C
favorite_border

Опис на производот

Дентинокс Н гел се користи за третирање на болка, воспаление и иритација на непцата при никнување на првите заби. 

Пакување: 10 г

Содржина

Состав: како главни активни супстанци содржи:

Лидокаин хидрохлорид    34 мг 
Макрогол 32 мг
Тинктура од камилица /

Начин на употреба:
За третман на проблеми со гингивите со благо масирање на зафатеното место - нанесете гел со големина на зрно грашок. 
Овој третман треба да се повтори 2-3 пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се