DETTOL Power & Pure Антибактериско средство за кујна 750 мл

DETTOL Power & Pure Антибактериско средство за кујна 750 мл
200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047940C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Средството ги разложува тешките маснотии, нечистотијата и остатоците од сапун.
Убива 99,9% од бактериите како што се Escherichia coli и вирусот на инфлуенца H1N1.
Активната состојка се распаѓа во вода и кислород, оставајќи ја површината сjajна, чиста и со пријатен мирис.

Средството е корозивно за метал.                                                                        

Погодно за кујнски површини - умивалници, плочки, рингли, кујнски прибор.

Пакување: 750 мл   

Содржина

Начин на користење: свртете ја пумпицата на позиција "on". Чувајте го шишето исправено, прскајте од 20-25 цм далечина. Оставете до 5 минути, а потоа едноставно избришете со чиста крпа.
Не е погодно за употреба на мермер, месинг, бакар, необработено дрво, тепих, ткаенини.    

Внимание:
Да се чува подалеку од дофат на деца. Во случај на голтање од течноста веднаш да се контактира доктор. Во случај на контакт со очи, треба да се исплакнат темелно со вода.
Доколку имате контактни леќи веднаш да се отстранат доколку е можно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се