DETTOL Surface Cleanser Антибактериско универзално средство 500 мл

DETTOL Surface Cleanser Антибактериско универзално средство 500 мл
222,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047945C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Антибактериско универзално средство од зелен лимон и нане, убива 99,9% од бактериите, вируси - Influenza - тип  A H1N1, Human Coronavirus и RSV. 

Алергени - честички од полен, грини за прашина, првут од миленичиња. 

Не е погодно за: прозори, огледала, ткаенини, бојадисани и лакирани површини, порозни површини како што се мермер, дрво, обоени површини, емајл / метални површини или позлатени фитинзи. 
 

Пакување: 500 мл

Содржина

Начин на користење: свртете ја пумпицата на позиција "on". Чувајте го шишето исправено, прскајте од 20-25 цм далечина.
Оставете до 5 минути, а потоа едноставно избришете со чиста крпа или исплакнете. 

Внимание: Може да биде корозивно за металите.
Доколку се иритира кожата при допир со средството, веднаш треба местото на кожата да се исплакне со вода.
Ако се појават симптоми на влошување или алергија да се побара медицинска помош.
Да се внимава да не дојде во допир со очите.
Да се чува далеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се