DIETPHARM Глукозамин сулфат 500 мг, 30 капсули, 2+1 гратис,

Dietpharm Glukozamin Sulfat 500, 2+1 glukozamin
DIETPHARM Глукозамин сулфат 500 мг, 30 капсули, 2+1 гратис,
652,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
017677C
favorite_border

Опис на производот

Глукозамин сулфат 500 е додаток во исхраната со глукозамин.

Пакување: 2+1 (3х30 капсули)

Производител: FIDIFARM d.o.o, Obrtnicka 37, Rakitje, 10 437 Bestovje, Хрватска.

Содржина

Состав

  препорачаната дневна доза од 3 капсули

Глукозамин сулфат

од тоа глукозамин

1500 мг

900 мг

Состојки: Глукозамин сулфат-дикалиум хлорид (од ракови); желатин; пченкарен скроб; згуснувач: гума арабика; средство за спречување згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини; регулатор на киселост: дикалциум фосфат; средства за боење: железни оксиди и хидроксиди и Briliant Blue FCF.

Употреба: се препорачува три пати дневно по една капсула за време на оброк, со многу течност.

Предупредување: Не смеат да се надминат препорачаните дневни дози. Лицата кои боледуваат од шеќерна болест, бремени жени, доилки и лицата кои примаат лекови, пред земање на овој производ, треба да се посоветуваат со лекар или фармацевт. Особено внимание да се посвети при истовремено земање на кумарински антикоагуланси.

Напомени: Да се чува вон дофат на мали деца. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана храна.
Начин на чување: Да се чува на суво и темно место, на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се