DIETPHARM Макулин, 30 капсули

DIETPHARM Макулин, 30 капсули
484,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
007023C
favorite_border

Опис на производот

Лутеин и зеаксантин придонесуваат за подобрување на видните функции: визуелна острина, чувствителност на контраст и толеранција на одсјај.

Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативниот стрес.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: 1 капсула содржи FloraGloR lutein суспензија 35 мг, (лутеин 7 мг, зеаксантин 0,3 мг), витамин Е 4,1 мг α-ТЕ.

Употреба: 1 капсула на ден, со оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се